Bambusowa podłoga odporna jest na ścieranie.

11 lipca, 2021 0 przez admin

Co położyć na podłogę w naszym domu? Czy lepsza okaże się deska lakierowana, warstwowa, olejowana, lita, a być może ostatni hit jakim jest bambusowa podłoga? Podłogi z deski bambusa charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, a także niespotykaną twardością. Jej wybarwienia zapewniają wnętrzom nietypowego charakteru.

Wysoka jakość wyrobu da domownikowi ogromną satysfakcje z zastosowania podłogi wykonanej z desek bambusowych przez wiele lat. Te podłogi są bardzo proste w montażu, a dzięki użyciu konserwujących środków ekologicznych utrzymanie w czystości podłogi to przyjemność. Towar do produkcji podłogi sprowadzany jest z plantacji fairtrade. Dlatego że materiał z bambusa cechuje się wysoką gęstością a oprócz tego wytrzymałością, podłogi te są ponad dwa razy bardziej trwałe niż zwyczajne podłogi drewniane. Przy zastosowaniu najnowszej technologii opartej na pokryciu desek kilkoma warstwami specjalnego lakieru, deski bambusowe jest bardzo odporna na ścieranie. Zarówno wyjątkowy designe jak i trwałość podług bambusowych, to nie tylko prawdziwa przyjemność dla stóp ale i dla portfela. Biorąc pod uwagę materiał zastosowany do produkcji bambusowej podłogi, pod wpływem wilgoci taki materiał nieustannie kurczy się albo rozszerza.

Dlatego warto zabezpieczyć taki materiał przed uszkodzeniami, stosując w tym celu odpowiednie środki do pielęgnacji. Deski bambusowe powinno się zabezpieczyć przed awariami stosując w tym celu adekwatne działania pielęgnacyjne jak usuwanie piachu czy też kurzu.