Ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie należy mieć.

2 czerwca, 2021 0 przez admin
Epidemia, która objęła w 2020 roku prawie że cały świat, pokazała wielu, jak bardzo życie jest nieprzewidywalne. Tysiące zachorowań na całym świecie, a co się z tym łączy także powikłań po chorobie przewróciły do góry nogami spokojne funkcjonowanie naszego społeczeństwa. Na powyższe zmiany nie mógł pozostać obojętnym rynek ubezpieczeń, który ciągle próbuje wychodzić naprzeciwko wymaganiom wszystkich klientów. O tym wszystkim, co się na rynku ubezpieczeniowym dzieje, z jakimi wyzwaniami musi sobie dawać radę i w jaki sposób to robi, pisze Tygodnik Ubezpieczeniowy.
Jest to tygodnik specjalistyczny przeznaczony głównie dla osób, które zajmują się ubezpieczeniami. Zajrzeć do niego jednakże warto nie tylko wtedy, kiedy w tej gałęzi się pracuje. Przecież ubezpieczenia to taki temat, który dotyczy każdego z nas, bez względu na status społeczny, wiek czy kolor skóry. Rynek ubezpieczeń przeszedł w czasie epidemii prawdziwą rewolucję. Gdyby tak zajrzeć do bilansu za rok poprzedni, moglibyśmy spostrzec, że dochody ubezpieczycieli istotnie spadły. Na to wpływ miało mnóstwo elementów, w tym zwiększona umieralność powiązana z obecnością wirusa. Lecz nie on jeden spowodował jednakże, że ludzie o wiele częściej korzystali z wypłacania odszkodowań. Z danych przekazanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, iż znacznie w ostatnim czasie wzrosła liczba domowych wypadków a ponadto wypadków komunikacyjnych. Jaki płynie z tego wniosek? Głównie taki, iż ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie należy wykupić.

 

Dobrze jest posiadać także kupione ubezpieczenie NNW, ponieważ przecież wypadki się zdarzają. Mówiąc o NNW, nie możemy ominąć sprawy tzw. szkolnych ubezpieczeń. Te ubezpieczenia funkcjonują na trochę innych zasadach, niżeli prywatne ubezpieczenia. W przypadku tych ubezpieczeń składka jest znacznie mniejsza i opłacamy ją wyłącznie raz. A opłacić ją naprawdę warto. Bo chociaż w tym roku dzieci uczyły się przede wszystkim w domach, ubezpieczenia i tak je obejmowały. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie dotyczy jedynie sytuacji, jakie zdarzyły się w szkole. Dziecko objęte takim ubezpieczeniem, na pewno może liczyć na pieniężne wsparcie również wtedy, kiedy wypadek miał miejsce w domu, czy nawet na polu. A tam w ostatnim czasie dzieci bywały prawie bez przerwy.

 

Przy tym, jak już wspominaliśmy, liczba wypadków domowych zdecydowanie w ostatnim roku wzrosła. Powiększająca się ilość wypadków, niełatwy dostęp do podstawowej opieki medycznej, czy niezbadana choroba w bardzo wielu przypadkach wymagająca pobytu w szpitalu – wszystko to sprawiło, że rynek ubezpieczeń przeszedł w ostatnim czasie swoistą rewolucję. A choć została ona wymuszona przez wybuch epidemii, nie można patrzeć na nią w negatywnym świetle. Przeciwnie, pandemia pokazała, iż rynek ubezpieczeń jest elastyczny i doskonale potrafi błyskawicznie zareagować na zachodzące zmiany. Zmiany, które prawie każdy w dzisiejszych czasach doświadcza na własnej skórze.