Gdy jesteśmy alkoholikami tracimy zdolność samo kontrolowania wypijanego przez nas alkoholu.

11 kwietnia, 2021 0 przez admin

Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy są uzależnieni. Czy naprawdę tak jest? Niestety, chociaż w większości wypadków to słyszymy – nie bywa to prawdą. Alkoholizm dotyczy wszystkich ludzi, którzy należą do rodziny osoby chorej. Partnerzy, dzieci, rodzeństwo – efekty odczuwają wszyscy. Do kieliszka zaglądają płeć piękna, mężczyźni, osoby młode. W czasie stresu chcemy się wyluzować. Niewinnie wypijamy kieliszek wina czy piwo. W pewnej chwili alkohol wymyka się nam z pod kontroli.

Gdy jesteśmy alkoholikami tracimy zdolność samo kontrolowania wypijanego przez nas alkoholu. W większości strach, gniew, żal towarzyszą na każdym kroku. Picie alkoholu potrafi iść od pokolenia do pokolenia. Jeżeli już ojciec pił, możliwe, że jego syn także będzie. Córka będzie szukała męża, który posiada kłopot z alkoholem.

Rodzina pod wpływem negatywnych emocji będzie kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie wzajemnie. Wszystko to na stałe będzie w naszych psychikach. To skrzywdzenie zostaje w nas na pełne życie, odciska własne piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Pomoc ma możliwość znaleźć w bardzo wielu miejscach – klinika leczenie alkoholizmu czy też na specjalnych spotkaniach anonimowych alkoholików. Powinien sam poczuć ochotę zaprzestania picia oraz wyjścia z nałogu. Motywacją dla niego mogą być bliscy.